Hírek

Media Markt Fotópályázat Eredményhirdetés

Egy kisebb városnyian jelentkeztek a MediaMarkt Fotópályázatára

Második alkalommal hirdette meg idén fotópályázatát a MediaMarkt, melynek célja az volt, hogy rávilágítson, nem kell profi fotósnak lennünk ahhoz, hogy jó minőségű képeket készítsünk. A versenyen közel 8000 jelentkező összesen több mint 17 000 fotóval mérettette meg magát. A nyertesek nevéttegnap, a Magyar Fotográfia Napján hirdették ki, az ünnepélyes díjátadóra pedig szeptember második felében kerül sor.

A tavalyi év sikerén felbuzdulva a MediaMarkt idén is elindította fotópályázatát. A Magyar Fotográfia Napja alkalmából szervezett versenyen a jelentkezők 3 kategóriában mérethették meg magukat, a szervezők portré, városi életkép és természet kategóriában várták a pályamunkákat. A tavalyi versenyhez képest több mint ötszázzaltöbben jelentkeztek, az összes beérkezett pályamunka számapedig meghaladta a tizenhétezret. A legjobb munkák kiválogatására a hazai fotográfusszakma jeles képviselőit kérte fel a MediaMarkt, köztük Horváth Imrét, a Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetsége (MAFOSZ) elnökét. Az 1,2 millióforint összdíjazású pályázaton három kategóriában hirdettek győzteseket. Természet kategóriában az első helyetOrbán Péter United Colors of Balaton című képe nyerte, a második helyezést Berend Zsolt Reggeli séta című fotója, a harmadikat pedig Takács János Egyedül című alkotása szerezte meg. A Városi életkép kategóriában Kardos Ildikó Záróra után című képe diadalmaskodott, a második Bolvári Ildikó-Csilla Négykeréken című fotója lett, míg a harmadik Komjáti Jordán munkája lett Nagytakarítás címmel.Portré kategóriában a zsűri Rácz KrisztinaMadame Noire címűmunkáját találta legjobbnak, másodikként Szabó Ferenc Utolsó remete No15 c. képe, harmadikként pedig Kelemen Sándor Asim című fotójavégzett. A MediaMarkt emellett 150.000 forint összértékben különdíjjal jutalmazzaazon fotók készítőit, amelyeket a zsűri kiállításra alkalmasnak talált.


A nyertes képeket a https://mmapp.hu/fotopalyazat/nyertesek oldalon lehet megnézni, valamint a vállalat azokat a Facebook és YouTube csatornáján is közzéteszi. A legjobb fotókat emellett a WestendCity Centerben rendezett kiállításon is megtekinthetik az érdeklődők.


Kerekes Viktor, a MediaMarkt fotó termékmenedzsere elmondta: „AMediaMarkt, ma már mind hobbi, mind pedig professzionális felhasználásra is széles eszközpalettát kínál, azonban, hogy ezek közül melyik készüléket érdemes megvenni, abban szaktanácsadóink készséggel segítenek az áruházainkban. Célunk, hogy mindenki megtalálja nálunk a számára legmegfelelőbb készüléket, a számára lehető legjobb áron.”

Weboldlunk cookie-kat (sütiket) használ, a felhasználói élmény növelése érdekében. A sütikről és a teljes adatvédelmi nyilatkozatunkról itt olvashat bővebben: Az Ön személyes adatainak védelme.

Honlapunk tovább böngészésével elfogadja ezek használatát.